Sierpniowe premiery gier

Pierwszy miesiąc wakacji za nami, a wraz z nim kilka kolejnych premier; ja odliczam już dni do urlopu, będę mógł nadrobić trochę zaległości.

Lipiec został zdominowany przez Stray, grę w której wcielamy się w kota podróżującego po cyberpunkowym mieście zamieszkałym przez roboty. Drugą świetną premierą jest As Dusk Falls, trzymający w napięciu interaktywny dramat, w którym każda decyzja ma znaczenie.

W sierpniu czeka nas wielki powrót Saints Row. W tej odsłonie cofniemy się w czasie i poznamy początki gangu świętych. Gracze pecetowi otrzymają Marvel’s Spider-Man, a fani The Sims będą mogli cofnąć się do czasów liceum w nowym dodatku do popularnego symulatora High School Years.

Poniżej, jak co miesiąc kilka tytułów, które mogą was zainteresować:

South of the Circle

Data premiery: 03.08.22

Platforma: PC, XSX, XONE, PS4, PS5, SWITCH

South of the Circle przenosi nas w lata sześćdziesiąte XX wieku, w sam środek Zimnej Wojny. Głównym bohaterem gry jest Peter – klimatolog i wykładowca akademicki, którego podróż samolotem kończy się twardym lądowaniem na Antarktyce. Szukając ratunku i walcząc o przetrwanie, protagonista wspomina swoją przeszłość – od dzieciństwa, przez pogoń za karierą, po romans z poznaną na uniwersytecie Clarą, wraz z którą uwikłał się w polityczny konflikt – a także analizuje swoją obecną, kryzysową sytuację.

American Truck Simulator: Montana

Data premiery: 04.08.22

Platforma: PC

Kolejny dodatek do American Truck Simulator dodający amerykański stan Montana. DLC dodaje nowe krajobrazy, miasta oraz lokalne biznesy korzystające z usług transportowych.

Hard West 2

Data premiery: 04.08.22

Platforma: PC

Hard West 2 zabiera nas w podróż na tak zwany Dziwny Zachód – wariację na temat Dzikiego Zachodu, wzbogaconą o elementy fantastyczne. Głównym bohaterem gry jest Gin Carter – słynny przestępca, który zbiera grupę podobnych sobie rzezimieszków i napada na Pociąg Widmo, wypełniony federalnym złotem. Jako, że nazwa owego składu nie wzięła się znikąd, próba dokonania przez bandę skoku życia szybko zmienia się dla niej w istną walkę o przetrwanie. By odzyskać swoją duszę, Carter musi ruszyć w pogoń za samym diabłem.

Two Point Campus

Data premiery: 09.08.22

Platforma: PC, XONE, XSX, PS4, PS5, SWITCH

Two Point Campus ponownie przenosi nas do amerykańskiego miasteczka Two Point, miejsca akcji Two Point Hospital. Tym razem zamiast szpitala mamy za zadanie wybudować własny uniwersytet. Jako dyrektor rozbudowujemy budynek kampusu, wynajmujemy pracowników i zapewniamy studentom edukację na poziomie. Podobnie jak jej poprzedniczka, gra nie bierze się na poważnie i zawiera znaczną ilość humoru.

Cult of the Lamb

Data premiery: 11.08.22

Platforma: PC, XSX, XONE, PS4, PS5, SWITCH

W produkcji tej gracze mają okazję wcielić się w tytułowego baranka, ocalonego przed egzekucją przez tajemniczego, demonicznego nieznajomego. Główny bohater zostaje obdarzony potężną mocą, dzięki której nie tylko stawia opór swoim przeciwnikom, ale też zdobywa uznanie pozostałych mieszkańców jego świata. Moc ta nie została mu jednak przyznana za darmo. Aby spłacić swój dług protagonista staje na czele świeżo założonego kultu. Jego celem jest nie tylko szerzenie słowa i pozyskiwanie nowych wyznawców, ale też eliminacja pozostałych sekt, prowadzonych przez fałszywych proroków

City Eye

Data premiery: 12.08.22

Platforma: PC

Gra strategiczna, w której gracz wciela się w rolę operatora kamer miejskich, a jego zadaniem jest monitorowanie sytuacji panującej na ulicach metropolii i zgłaszanie odpowiednim służbom potencjalnych zagrożeń.

Marvel’s Spider-Man

Data premiery: 12.08.22

Platforma: PC

Przygodowa gra akcji z otwartym światem opracowana przez studio Insomniac Games. Gracz wciela się w tytułowego Człowieka-Pająka stawiającego czoła przedstawicielom przestępczego światka trzęsącego Nowym Jorkiem.

Way of the Hunter

Data premiery: 16.08.22

Platforma: PC,PS5,XSX

Gra symulacyjna FPP, w której wcielamy się w myśliwego. Way of the Hunter oddaje nam do dyspozycji dwie rozległe mapy i pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie współpracy.

Thymesia

Data premiery: 18.08.22

Platforma: PC,PS5,XSX

Zrealizowane w formule soulslike RPG akcji w mrocznym świecie upadłego królestwa opanowanego przez potwory. Thymesia stawia na wymagające starcia z przeciwnikami oraz znaczny wpływ decyzji gracza na przebieg fabuły.

Saints Row

Data premiery: 23.08.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Saints Row jest prequelem całego cyklu, jednocześnie stanowiącym jego „miękki” reboot. Akcję tej produkcji osadzono przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii. Gra zabiera nas w podróż do Santo Ileso na południowym zachodzie Stanów Zjednoczonych, gdzie narodzili się tytułowi Święci. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, który pnie się po szczeblach przestępczej kariery, próbując zbudować własne przestępcze imperium wraz z takimi osobistościami, jak Neenah, Kevin oraz Eli. Zadanie nie jest łatwe, gdyż protagonista i jego świta muszą zmierzyć się z licznymi przeciwnikami w postaci Los Panteros, Idoli czy Marshalli.

F1 Manager 2022

Data premiery: 30.08.22

Platforma: PC, PS4,PS5, XONE, XSX

F1 Manager 2022 to strategia typu menadżer, w której kierujemy zespołem Formuły 1, dbając o wszelkie aspekty jego funkcjonowania. Grę wyprodukowało i wydało brytyjskie studio Frontier Developments, znane z wielu strategii ekonomicznych.

The Sims 4: Licealne lata

Data premiery: 28.08.22

Platforma: PC, PS4, XONE, XSX

The Sims 4: Licealne lata to kolejny duży dodatek do symulatora życia The Sims 4, skupiający się na licealnej rzeczywistości i nastoletnich problemach – od odrabiania lekcji, poprzez wymykanie się nocami z pokoju i rosnący zarost, po bal maturalny i odbieranie dyplomów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze wpisy