Premiery gier lipiec 2022

Słońce, plaża, ciepłe wygazowane piwo i nowe gry… Wymarzone wakacje są na wyciągnięcie ręki.
Wystarczy tylko pójść nad jezioro, po drodze kupić coś zimnego do picia, bo przy obecnych temperaturach pamiętajcie o tym, żeby dobrze się nawadniać, nie opalać się zbyt mocno i korzystać z cienia. Pamiętajcie także o naszych mniejszych przyjaciołach – zwierzakom także doskwiera gorąc, one też potrzebują się nawodnić.

Ale po co ryzykować udarem, zbyt mocną opalenizną, po co pchać się na przepełnione kąpielisko, skoro można zostać w domu, przy przyjemnym chłodzie wentylatora lub klimatyzatora.

W lipcu czekają na nas kolejne premiery, będziemy mogli wcielić się, m.in. w detektywa badającego przestępstwa popełniane w wirtualnym świecie lub w kota zwiedzającego cyberpunkowy świat. Otrzymamy też kilka dodatków do dostępnych już gier.

Gamedec

Data premiery: 01.07.2022.

Platforma: Switch

Opracowane przez polski zespół Anshar Studios cyberpunkowe RPG, oparte na prozie Marcina Przybyłka. W grze Gamedec wcielamy się w tytułowego detektywa, badającego przestępstwa popełniane w wirtualnych światach.

F1 22

Data premiery: 01.07.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

F1 22 to trzynasta odsłona serii gier wyścigowych opartych na licencji Formuły 1 – zawartość dotyczy sezonu 2022 i przynosi nowy moduł F1 Life . Tytuł wyprodukowało studio Codemasters, a wydała firma Electronic Arts.

Arcadegeddon

Data premiery: 05.07.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Dynamiczna strzelanka TPP, przeznaczona przede wszystkim do zabawy w co-opie. W Arcadegeddon od studia Illfonic wcielamy się w bohaterów, których zadaniem jest uratowanie futurystycznej supergry przed zakusami złowrogiej korporacji.

Hollow 2

Data premiery: 08.07.22

Platforma: PC

Polska gra akcji FPP, kontynuacja horroru z 2017 roku. W Hollow 2 gracze ponownie wcielają się w pilota imieniem Mark; tym razem bohater musi dołożyć starań, by zniszczyć stację kosmiczną Shakhter-One, którą opanowały istoty rodem z koszmarów.

Klonoa Phantasy Reverie Series

Data premiery: 08.07.22

Platforma: PS4, PS5, PC, XONE, XSX, SWITCH

Klonoa Phantasy Reverie Series to zestaw zawierający odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon popularnego dawniej cyklu platformówek 2.5D. Podczas zabawy gracz eksploruje mapy, unika pułapek, walczy z wrogami i rozwiązuje zagadki.

MADiSON

Data premiery: 08.07.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XSX, SWITCH

MADiSON to przygodówka FPP w klimacie horroru. Gracz eksploruje rezydencję, dręczony przez podstępnego demona i rozwiązuję zagadki. Wiele zdarzeń aktywowanych jest losowo, a łamigłówki cały czas się zmieniają, dzięki czemu całość można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy.

Hellpoint

Data premiery: 12.07.22

Platforma: PS5, PS4, PC, SWITCH, XONE, XSX

Gra action RPG przypominająca produkcje ze słynnej serii Dark Souls. Akcja tego tytułu rozgrywa się w mrocznym uniwersum, łączącym elementy gatunków science fiction i fantasy. Hellpoint cechuje wysoki poziom brutalności.

Escape Academy

Data premiery: 14.07.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Gra logiczna FPP, w której wcielamy się w ucznia tytułowej akademii i uciekamy z kolejnych escape roomów. W Escape Academy można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy (przez Internet albo na podzielonym ekranie).

As Dusk Falls

Data premiery: 19.07.22

Platforma: PC, XONE, XSX

As Dusk Falls to interaktywny dramat od niezależnego studia Interior/Night, które zostało założone przez współtwórczynię Heavy Rain. W grze poznajemy losy członków dwóch amerykańskich rodzin na przestrzeni 30 lat. Gra będzie dostępna w usłudze Game Pass już w dniu premiery.

Forza Horizon 5: Hot Wheels

Data premiery: 19.07.22

Platforma: PC, XONE, XSX

Hot Wheels to dodatek DLC do gry wyścigowej Forza Horizon 5. Wprowadza zestaw zabawkowych aut, nową mapę oraz bogaty wybór ikonicznych modułów do budowy własnych tras. Za powstanie gry tradycyjnie odpowiada Playground Games.

Stray

Data premiery: 19.07.22

Platforma: PC, PS4, PS5

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive.

Post Void

Data premiery: 21.07.22

Platforma: PS4, PS5, SWITCH

Dynamiczny FPS z elementami roguelike’a. W Post Void wcielamy się w bohatera, który mknie przez generowane proceduralnie etapy i eliminuje zastępy przeciwników. Oprawę graficzną tej produkcji utrzymano w jaskrawej stylistyce retro.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze wpisy