Czerwcowe premiery gier

Wakacje już za pasem. Matura zaliczona, oceny poprawione, można już się powoli wyluzować i spędzić trochę czasu przed konsolą, komputerem, tabletem i w coś pograć.

Czerwiec to kolejny miesiąc pełen premier. Jeśli będziecie na wakacyjnej podróży możecie umilić sobie czas grając w Diablo lub badając mroczne głębiny. A może chcecie znaleźć pracę na wakacje na budowie lub jesteście po technikum budowlany i przydałoby się trochę wiedzy o tej branży? Spokojnie Symulator Budownictwa wam w tym pomoże.

Jeśli jesteście z pokolenia, które matury i egzaminy ma już dawno za sobą, a Kangurek Kao obudził w was trochę nostalgii, możecie wrócić do czasów młodości razem z jeżem Soniciem.

Poniżej kilka ciekawych (moim skromnym zdaniem) premier, które czekają nas w tym miesiącu.

Silt

Data premiery: 01.06.22

Platformy: PC, Switch

Gra przygodowa, w której badamy tajemnice morskich głębin. W Silt wcielamy się w płetwonurka samotnie eksplorującego surrealistyczny podwodny świat. Protagonista potrafi przejmować kontrolę nad niektórymi morskimi stworzeniami, co pozwala mu rozwiązywać zagadki środowiskowe.

Card Shark

Data premiery: 02.06.22

Platforma: PC, Switch

Card Shark to osadzona w XVIII-wiecznej Francji przygodówka z elementami logicznymi i zręcznościowymi, której tematyka obraca się wokół rozmaitych karcianych oszustw. Tytuł stworzyło niezależne brytyjskie studio Nerial, a wydała firma Devolver Digital.

Diablo Immortal

Data premiery: 02.06.22

Platforma: PC, Mobile

Spin-off popularnej serii gier typu hack’n’slash, którego akcja rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction oraz Diablo III. Kontrolując bohatera należącego do jednej z sześciu klas postaci, walczymy z hordami przeciwników oraz z bossami.

SpellForce 3 Reforced

Data premiery: 07.06.22

Platforma: PC, PS4, PS5, XONE, XSX

Trzecia odsłona zapoczątkowanej w 2003 roku serii gier fantasy, łączącej cechy strategii RTS z elementami RPG. Za powstanie gry odpowiada założone przez wydawcę cyklu studio Grimlore Games, w skład którego weszli m.in. twórcy dwóch pierwszych odsłon tytułu.

The Cycle: Frontier

Data premiery: 08.06.22

Platforma: PC

Sieciowa strzelanka FPP rozgrywająca się w oryginalnym uniwersum science fiction. Dwudziestu graczy rywalizuje lub współpracuje ze sobą, wypełniając misje, walcząc z dzikimi bestiami oraz zbierając surowce. Autorami tytułu są producenci gier Spec Ops: The Line oraz Dreadnought.

Builder Simulator

Data premiery: 09.06.22

Platforma: PC

Wydana przez firmę PlayWay gra symulacyjna, w której wcielamy się w budowlańca. W Builder Simulator projektujemy, wznosimy oraz wykańczamy rozmaite budynki, starając się zmieścić w ograniczonym budżecie i określonych ramach czasowych.

Postal: Brain Damaged

Data premiery: 09.06.22

Platforma: PC

Postal: Brain Damaged jest opracowanym przez Polaków i zrealizowanym w konwencji retro spin-offem cyklu strzelanek, w którym wcielamy się w żądnego mordu psychopatę. Produkcja oferuje wrażenia podobne do strzelanek z lat 90. XX wieku.

Mario Strikers: Battle League

Data premiery: 10.06.22

Platforma: Switch

Zręcznościówka, w której możemy spróbować swoich sił w szalonej wariacji na temat piłki nożnej. W Mario Strikers: Battle League wszystkie chwyty są dozwolone (łącznie z faulami), a na boisku jednocześnie walczy maksymalnie ośmiu graczy (po czterech w każdej drużynie).

The Hand of Merlin

Data premiery: 14.06.22

Platforma: PC, Switch, PS4, XONE

The Hand of Merlin to gra RPG z taktycznymi turowymi walkami i elementami roguelite. Gracz trafia do świata z arturiańskich legend i przejmuje kontrolę nad drużyną bohaterów, których czekają podróże między wymiarami oraz batalie o losy świata i własne dusze.

Sonic Origins

Data premiery: 23.06.22

Platforma: PC, Switch, PS4 PS5, XONE, XSX

Sonic Origins to remaster czterech klasycznych platformówek z superszybkim niebieskim jeżem w roli głównej, stawiającym czoła złemu dr. Eggmanowi. Wydawcą i producentem gry jest tradycyjnie firma SEGA.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze wpisy