Czarna owca – Jakubik cały czas w formie

Jestem fanem polskich komedii, te jak wiemy, w ostatnim czasie nie są na jakimś oszołamiającym poziomie. Z mnóstwa średnich pozycji ,,Czarna owca”, zdecydowanie wybija się ponad przeciętność.

W owym komediodramacie, wyreżyserowanym przez Aleksandra Pietrzaka poznajemy rodzinę Gruzów. Na pozór normalna rodzina, jakich wiele w naszym kraju.

Arek (Arkadiusz Jakubik) – bezrobotny ojciec rodziny, Magda (Magdalena Popławska) – nauczycielka w liceum, Tomasz (Kamil Szeptycki) – syn zarabiający tworząc treści Youtubowe oraz dziadek (Włodzimierz Press).

Podczas uroczystości z okazji 25-lecia małżeństwa Magdy i Arka, kobieta wyznaje rodzinie, że jest lesbijką, co więcej chwilę wcześniej dziewczyna Tomka, Asia (Agata Różycka) rozstaje się z nim. Sytuacja ta powoduje, że rodzina musi ułożyć sobie życie na nowo. Arek zostaje singlem, próbuje zrzucić wagę i uczy się angielskiego, by zaimponować swojej nauczycielce (Anna Cieślak). Magda wyprowadza się z domu, a syn próbuje rozwinąć kanał na YouTube z kolegami. Gdy okaże się, że dziewczyna Tomka spodziewa się potomka, ten będzie musiał podjąć trudną decyzję – kariera, czy rodzina?

Film pokazuje, że cokolwiek złego się wydarzy, nie należy się załamywać i trzeba iść naprzód. To wszystko jest okraszone dużą ilością humoru, mamy tu dużo żartów sytuacyjnych, które nie są wepchnięte na siłę. W filmie występuje również wiele momentów, które na chwilę stopują falę śmiechu i prowokują do refleksji. Dobór aktorów, jest bardzo dobry, Jakubik cały czas w formie, oglądając w młodości 13 posterunek, nie sądziłem, że z tego aktora ,,wyrośnie” taki talent. Zresztą reszta obsady wcale nie odstaje, ba jest na wysokim poziomie.

Bardzo dobry tytuł, który gorąco polecam, tym którzy nie mieli okazji go zobaczyć.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze wpisy