Minecraft Dungeons, czyli Diablo w wydaniu dla najmłodszych

Minecraft to wyjątkowy tytuł. Skradł serca nie tylko tych najmłodszych graczy, ale i tych starszych. Moja przygoda z tym tytułem zaczęła się gdy miałem 13 lat, powstawały wtedy pierwsze wersje beta tej świetnej gry. Początkowo zagrywałem się w nią sam, w swoim prywatnym świecie gdzie prowadziłem swoją własną epicką przygodę. W późniejszym czasie wraz z przyjaciółmi tworzyliśmy wspólne światy (serwery) za pomocą programu LogMeln Hamachi, gdzie przy świetnej współpracy tworzyliśmy niesamowite budowle i przeżywaliśmy niesamowite przygody w świecie Minecraft! Według mnie jest jednym z najlepszych dla młodszego pokolenia tytułów.

Minecraft Dungeons czyli Diablo w kwadratowym świecie!

Minecraft Dungeons swoją premierę zaliczył 26 Maja 2020r. Twórcą jest nikt inny jak Mojang przy współpracy z Xbox Game Studios. Ta odsłona to gra typu Dungeon Crawler. Oznacza to, że naszym zadaniem jest penetrowanie lochów, walka z potworami które tam występują, pokonywanie zastawionych przez wroga pułapek i co najważniejsze, odkrywanie ukrytych skarbów! W tej części z serii Minecraft, nie mamy możliwości poruszania się po otwartym świecie, nie możemy kopać i pozyskiwać surowców, tutaj nie zbudujesz broni na swoim stole do tworzenia. Określenie „Diablo w świecie Minecraft” powstało podczas rozmowy z jednym z użytkowników Instagrama. Na pierwszy rzut oka to wykapane Diablo dla dzieci. I tutaj pojawia się protip! Jeżeli grasz sobie w klasyczne Diablo lub Diablo II, a nawet niech będzie Diablo III, a twoje dziecko na siłę chcę włączyć się do rozgrywki, uruchom mu kwadratowe Diablo! Twój problem zniknie na bardzo długi czas! Serio!

Zaczynamy przygodę!

Naszą przygodę z grą zaczynamy od stworzenia naszego bohatera! Wybieramy jedną z dostępnych dla nas skórek i rozpoczynamy grę!

Do wyboru do koloru!

Po stworzeniu naszego bohatera (tak tak wyborze skórki) rozpoczyna się nasza przygoda w świecie Minecraft Dungeons. Naszym celem jest pokonanie złego czarnoksiężnika Arch-Illager’a. Nasz protagonista był zwykłym śmiertelnikiem. Był poniżany i gnębiony przez innych mieszkańców wioski co narodziło w nim potężną nienawiść do pobratymców. W jego dłonie wpadł magiczny artefakt, który dał mu moc, dzięki której mógł dokonać zemsty na ludziach zamieszkujących pobliskie wioski. Czarnoksiężnik porywał każdego nieszczęśnika, który stanął na jego drodze, łupił wioski, niszczył je doszczętnie, nie tylko za pomocą swoich nowych mocy, ale i swoich wojsk. Naszym celem jest pokonanie Arch-Illager’a i uchronienie niewinnych mieszkańców wiosek.

Kwadratowa dłoń nie jest najlepszą bronią..

Do pokonania naszego wroga i jego potężnych wojsk potrzebować będziemy doświadczenia i solidnego uzbrojenia! W tym tytule do naszej dyspozycji, dostajemy wszelkiego rodzaju łuki, kusze, miecze, topory, pałki, a nawet glewie! Nie zapominajmy oczywiście o reszcie uzbrojenia, czyli zbroi! Dodatkowo dostajemy trzy miejsca na dodatkowe bronie wspomagające. Przykładem takiej broni może być na przykład „Kołczan Udręki” który po użyciu odpycha przeciwników swoimi powolnymi strzałami, „Buty Szybkości” które pozwolą nam na szybsze poruszanie się, czy nawet „Fajerwerkowa Strzała” która z wielka przyjemnością wybuchnie dolatując do naszych ulubionych przeciwników.

Podczas pokonywania poszczególnych poziomów, nasza postać zdobywa punkty doświadczenia, które zwiększają moc naszej postaci. Jeżeli posiadamy zbyt mało mocy, możemy nie poradzić sobie podczas pokonywania wybranego przez nas lochu, i ponieść porażkę. Oczywiście, nie tylko nasza postać zwiększa doświadczenie, bronie również posiadają swoje poziomy. Im większy poziom broni, tym większe obrażenia ona zadaję. Tyczy się to również pancerza, im większy poziom tym większą obronę posiadamy. Ekwipunek który zdobywamy, może jednak różnić się od innych. Mamy możliwość pozyskania ekwipunku „Zwykłego” czyli bez żadnych dodatkowych bonusów, „Rzadkiego” czyli zawierającego solidne wzmocnienia w postaci bonusów takich jak „Dodatkowe zdrowie, redukcja obrażeń, zwiększenie obrażeń, i wiele innych” i na koniec „Unikatowe„, czyli z bonusami jak wyżej, lecz jednym wyjątkowym takim jak na przykład „Przywołanie trującej chmury lub zwiększenie pocisków w przypadku kuszy czy łuku„. Oczywiście, przedmioty dodatkowe również kwalifikują się w tych oznaczeniach. Nasz ekwipunek możemy również ulepszać za pomocą punktów zdobytych po uzyskaniu nowego poziomu. Jeżeli w naszym ekwipunku mamy zbyt wiele zbędnego balastu, możemy go rozbić i uzyskać Minecraftowa walutę czyli Emeraldy.

Przykład pełnego ekwipunku, poziomów, ulepszeń i zaczarowań!

Jak już mówiłem, po rozbiciu zbędnego balastu uzyskujemy Emeraldy, które możemy wymienić na losową broń, lub przedmiot wspomagający. Mi osobiście do tej pory nic szczególnego nie wypadło, może wam pójdzie lepiej! Aby dokonać takiej wymiany, musimy udać się do naszego obozu, czyli głównej bazy w której mamy dostęp do handlarzy i stołu w którym podejmujemy nowe misje!

Potrzebujesz wsparcia? Wezwij przyjaciół!

W Minecraft Dungeons możemy grać nie tylko solo, ale również z czwórką naszych znajomych. Oczywiście, jest możliwość grania na kanapie z kolega lub koleżanka obok. Należy jednak pamiętać, że poziom trudności wzrasta z liczbą graczy w drużynie. Może to zabawne, ale rozpoczynając grę ze znajomymi, czułem się jak czternastolatek! Przypomniały mi się spotkania z kolegami, na których graliśmy w Diablo II na paru komputerach. Cudowne wspomnienia!

Czas na szczere podsumowanie!

Tytuł ten przeszedłem od deski do deski, bawiłem się przy nim świetnie, nie odczuwałem nudy. Pierwszy raz grałem w ten tytuł solo, ograłem i stwierdziłem, że przejdę go ponownie ze znajomymi. Rewelacja! Nie robiło nam problemu, że jest to Minecraft, że nie jest to poważna produkcja pokroju Diablo czy Warcrafta lub innego potężnego tytułu. Lubię czasem do niego wrócić, czy to sam czy ze znajomymi. Szacunek dla twórców za stworzenie czegoś tak idealnego, prostego i dającego frajdę w każdej minucie gry. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem tego tytułu, to nie zastanawiaj się! Dostępny jest on aktualnie w usłudze Game Pass!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Najnowsze wpisy